Fizikai kémia előadás és számolási gyakorlat               ..címoldalhoz

Kémia alapszakosok és vegyészhallgatók 2. féléves „Fizikai kémia” tantárgya teljesítésének feltételei

Az előadás félév végi aláírásának feltétele, hogy a hallgatók felvegyék az előadást az ETR-ben. A felvétel előfeltétele: Érvényes vizsgajegy kémiai matematikából és az 1. féléves fizikai kémiából.

A tárgy heti 2 óra előadásból és heti 1 óra számolási gyakorlatból áll. A félév végén gyakorlatból aláírást, az előadás és a gyakorlat anyagából egyetlen kollokviumi jegyet kapnak a hallgatók. A gyakorlati aláírást az kapja meg, aki beadta a házi feladatok megoldásainak legalább felét, és megírta a zárthelyiknek legalább felét.

A félév során hetenként házi feladatokat kapnak a hallgatók, amiknek a megoldását egy héttel később be kell adni. Az elméleti anyagból és a számolási gyakorlatok anyagából várhatóan négy zárthelyi dolgozatot (ZH) írnak a hallgatók. Azok a hallgatók, akik a házi feladatoknak leglább felét helyesen megoldva beadják, és megfelelő összesített pontszámot érnek el a ZH-kon, megajánlott jegyet kapnak, és annak elfogadása esetén mentesülnek a vizsga alól. Azok, akik megajánlott jegyet nem kapnak, de a ZH-kon legalább az összpontszám felét elérik, és a házi feladatoknak legalább felét helyesen megoldva beadják (a házi feladatokra kapható pontszámoknk legalább a felét összegyűjtik), mentesülnek a vizsga írásbeli része alól. A fentieken túlmenően akár az írásbeli alóli mentességhez, akár a jegymegajánláshoz szükséges a "numerikus mechanizmusvizsgálat" házi dolgozat eredményes megírása. Aki ezt nem írja meg a félév során, annak a vizsgára kell azt elkészíteni. Ha a vizsgára hozott pótdolgozat nem elfogadható, akkor a vizsgajegy elégtelen. Elégtelen írásbeli (belépő) esetén a vizsgajegy ugyancsak elégtelen.

A számonkért tananyag és a vizsgatematika az órán elhangzottakon kívül egy-egy önálló tanulásra feladott fejezetet is tartalmazhat.

       Budapest, 2007. szeptember 15.